Cilt Bakımında Kullanabileceğiniz Faydalı Yağlar

 • 13
  • 7
  • 5
  • 4
  • 1
  • 0

Hindistan Cevizi Yağı Yüze Faydaları

Kimyasal ürünlerin dışında, cilt bakımı için etkili olan bazı organik ürünler de mevcuttur. Özellikle kimyasal ürünler cilt bakımında kullanıldığında etkisi gösteriyor ancak kullanım bırakıldığında cilt, eski haline geri dönebiliyor. Bunun dışında bazı ürünler cilde ters etki de yapabiliyor. Sadece cilt değil vücut bakımı için de kullanabileceğiniz Hindistan cevizi yağı, pürüzsüz bir cilt için bir numaralı etken olabilir. Hindistan cevizi yağı yüze faydaları aslında klasik bir nemlendiriciden farksızdır. Ancak içerisinde barındırdığı mineral ve vitaminlerden dolayı sadece cildi pürüzsüzleştirmez, aynı zamanda güneşten gelen zararlı ışınları da engeller. Hindistan cevizi yağı yüzde faydaları saymakla bitmiyor.

Cilt Bakımında Kullanabileceğiniz Faydalı Yağlar

Hindistan Cevizi Yağı Cilde Faydaları Nelerdir?

Hindistan cevizi yağını ilk kullandığınız anda, diğer yağlara veya cilt bakım kremlerine göre farkını anında hissedebileceksiniz. Hindistan cevizi yağı yüze uygulandığında uzun bir süre kalıcılığını korur. Aynı zamanda koku yapmaz ve çevrenizdekilere rahatsızlık vermez. Peki, Hindistan cevizi yağı yüze faydaları nelerdir?

Cilt Bakımında Kullanabileceğiniz Faydalı Yağlar

·         Varis başlangıcı ilk fark edildiğinde Hindistan cevizi yağı kullanılır ise oluşumu engeller.

·         Oluşan selülitleri ve kırışıklıkları azaltır, devamında oluşumunu engeller.

·         Çok iyi cilt nemlendiricidir. Cildin ihtiyacı olan nemi doğal yoldan almasını sağlar.

·         Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için kullanılabilir.

·         Hemen herkeste bulunan siyah nokta, sivilce gibi problemleri giderir.

·         Kış aylarında dudakların çatlamasını engeller.

·         Ciltte sıkılaşma hissi verir.

·         Pürüzsüz ve taze bir cilt oluşturur.

·         Topuklarda oluşan sert deriyi yumuşatır.

Bunlar ve çok daha fazlası, Hindistan cevizi yağının yüze faydalarıdır. Sadece Hindistan cevizi değil aynı zamanda birkaç farklı yağı da cilt bakımı için tercih edebilirsiniz.

Zeytinyağının Cilde Faydaları

Doğal yağlardan biri olan zeytinyağı, aslında birçok kez yemeklerde karşınıza çıkmaktadır. Ancak sadece yemeklere değil cilde de güzellik katan zeytinyağı, çok iyi bir nemlendirici özelliğine sahiptir. Zeytinyağının yüze faydaları diğer yağlar ile hemen hemen aynıdır. Ancak bu yağ çeşidine ulaşmak daha kolay olduğu için sıkça tercih edilmektedir.

Cilt Bakımında Kullanabileceğiniz Faydalı Yağlar

·         Kuru ciltler için ilk akla gelen zeytinyağı olmalıdır. Harika bir nemlendirici olan zeytinyağını bir miktar avcunuza dökün. Ellerinizi ovuşturarak ısıttıktan sonra yüzünüze masaj yaparak yedirin.

·         Genellikle kış aylarında ciltte tahriş ve dökülmeler görülmektedir. Soğuk nedeni ile meydana gelen bu durum karşısında imdadınıza zeytinyağı yetişecektir.

·         Ciltte oluşan genel kızarıklık ve diğer problemler için de zeytinyağı kullanabilirsiniz. Bunun için bir miktar zeytinyağı ve bal yeterli olacaktır. İkisini karıştırıp sorun yaşadığınız bölgeye sürerek 10 dakika sonra yıkayın. Bunu ortalama bir haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

Argan Yağı Nedir?

Reklamlarda veya organik ürünlerde karşınıza çıkan argan yağının faydaları nedir, biliyor musunuz?

Cilt Bakımında Kullanabileceğiniz Faydalı Yağlar

·         Kırışıklıkları engeller, yaşlanmayı geciktirir.

·         Saçlara canlılık verir.

·         Cildi nemlendirir. İhtiyacı olan nem oranını karşılar ve dengeler.

·         Siyah nokta ve akne sorununun önüne geçer.

Badem Yağının Yüze Faydaları Nelerdir?

Badem yağının yüze faydaları, her organik yağda olduğu gibi sivilceleri engellemesi ve nemlendirici özelliğinin olmasıdır. Farklı olarak badem yağı genelde kozmetik ürünlerde kullanılır. Makyaj temizleme, badem yağı ile artık sorun olmaktan çıkar. Göz çevresinde oluşan kızarıklık, kırışıklık gibi sorunlarla mücadele eder. Kirpiklerin hızlı uzamasını sağlar. Güneşten gelen zararlı ışınları engeller.

Cilt Bakımında Kullanabileceğiniz Faydalı Yağlar

Nane Yağının Faydaları Nelerdir?

Belki de hiç bilinmeyen yağlardan biri olan nane yağı, aslında birçok soruna çözüm üreten tamamen organik ürünlerden bir tanesidir. Nane yağının faydaları saymakla bitmiyor desek yanlış olmaz. Özellikle ferahlık ve serinlik katan hissi ile nane yağı birçok soruna çözüm oluyor. Sindirim sorunları ve mide yanmalarını giderir. Baş ağrısını hafifletir ve git gide ortadan kaldırır. Günlük ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlar. Ağız ve nefes kokusunu giderir, daha ferah olmasını sağlar. Doğal ağrı kesici özelliği bulunmaktadır.

Cilt Bakımında Kullanabileceğiniz Faydalı Yağlar

Benzer İçerikler
Yorumlar (0)
Yorumlarınız en az 30
karakter olmalıdır.

Henüz yorum bulunmuyor.