Gözlük Kullananlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

 • 13
  • 7
  • 5
  • 4
  • 1
  • 0

Gözlük kullanan kadınların makyaj yapması ve makyajı doğru şekilde kullanması için doğru makyaj kurallarından faydalanmaları gerekmektedir.

Gözlük takıldığında kemiklere değmesi sebebiyle ten makyajınız bozulabilir. Bozulmaların önüne geçmek için cildinizi ilk olarak iyi şekilde nemlendirilmeli ve ardından makyaj bazı kullanılarak makyajın uzun süre kalıcı olması sağlanmalıdır.

Makyajın kalıcı olmasını sağlamak için su bazlı kapatıcı ve fondötenleri tercih etmelisiniz. Su bazlı kapatıcılar cilt tarafından daha kolay emilir. Bu nedenle su bazlı ürünler kullanılmalıdır. Gözlük kullanan kadınlar mutlaka gözaltı kapatıcılarından da faydalanmalıdır. Gözaltını kapattıktan sonra transparan pudra kullanmalısınız. Cildinizin renkli görünmesi için allık kullanmalı ve allığı doğal tonlardan tercih etmelisiniz. Allık yerine bronzerda kullanabilirsiniz.

Gözlük Kullananlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Gözlük kullanan kadınlar günlük hayatta sade göz makyajı yapmalıdırlar. Gece makyajında ise normalden daha koyu makyaj yapmalısınız. Yoğun göz makyajı gözlük ardından gözlerinizin ortaya çıkmasını kolaylaştıracaktır. Gözlük takan kadınlar kedi göz makyaj türlerinden ve buğulu makyaj türlerinden faydalanabilirler. Cat eye makyajı için kalın bir şekilde eyeliner kullanabilir ve dumanlı göz makyajı yapabilirsiniz. Göz makyajınızı tamamlamak için kaşlarınızı iyi şekilde doldurmayı unutmayın. Dudaklarda ise; şeftali rengini kullanmayı deneyebilirsiniz.

Gözlerinizin güzelliğini büyük ölçüde kapatan gözlükler nedeniyle göz makyajı günlük olarak da koyu renklerde seçilebilir. Fakat bunu abartmadan yapmalısınız. Gözaltına siyah kalem sürmek makyajı günlük olarak biraz daha ağır gösterir. Gözlük kullanıyorsanız gözaltına kalem çekmek normal bir denge oluşturur. Gözlük camları gözlerinizi daha flu gösterdiği için göz kapağına gri tonlarında far renkleri de kullanabilirsiniz. Bu makyajı siyah yada kahverengi bir rimelle güçlendirebilir, bakışlarınıza derin bir ifade katabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Yorumlar (0)
Yorumlarınız en az 30
karakter olmalıdır.

Henüz yorum bulunmuyor.