Hamilelikte Cilt Bakımı

 • 13
  • 7
  • 5
  • 4
  • 1
  • 0

Yapacağınız vücut bakımı sayesinde bedenin sağlıklı ve genç kalabilmesi için olanak sağlamış olursunuz. Vücut bakımı konusunda ise kadınlar erkeklere göre bu konuya biraz daha hassas yaklaşmaktadır. Bilhassa gebelik döneminde olan anne adaylarının vücut bakımı açısından daha fazla dikkatli ve yapacakları vücut bakımında özenli olması gerekmektedir.

Hamilelikte Cilt Bakımı

Gebelik döneminde vücutta yaşanabilecek değişiklikler , bedenin her noktasında oluşabilmektedir. Hamilelik döneminde yaşanabilecek bu değişikliklere cilt bakımı yaparak önüne geçebilmeniz mümkün hale gelecektir.

Hamilelikte Cilt Bakımı

Gebelik döneminde olaşacak lekelenmeler için gebelik maskesini uygulayabilirsiniz. Çünkü bu dönemde ciltte sivilceler artmakta , cilt nemini kaybederek kurumakta.İlk olarak cilt temizliğinize dikkat etmelisiniz. Hamilelikte cilt bakımı yaparken olaşacak çatlaklar içinde kakao yağı , badem yağı ve çatlak kremi sürmeniz ve çatlakların oluştuğu bölgeye masaj yapmanız hamilelik döneminde çatlakları yok edebilmek için ilk adımı oluşturacaktır.

Hamilelikte Cilt Bakımı

Ayrıca yaz aylarında cildinize çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Güneş ışınlarının cildinize ciddi bir şekilde zarar vereceğini kesinlikle ve kesinlikle aklınızdan çıkarmamanız gerekmektedir. Güneş ışınlarından dolayı cildinizde meydana gelecek hasarlardan korunmak için cilt tipinize uygun bir güneş kremi seçmeli ve kullanmalısınız. Seçtiğiniz bu güneş kreminin de yüksek etkili olması gerekmektedir.Hamilik döneminde bebeğinizin sağlığı için saçını ilk üç ay boyatmamanız gerekmektedir.

Hamilelikte Cilt Bakımı

Hamilelik döneminde saç boyatmak bebeğinizde katarakt ve beyin tümörü oluşmasına yol açabilir.Gebelik döneminde kendinize ve doğacak olan bebeğinize hem sağlıklı hem de hijyenik bir süreç sunmak için yazdıklarımız oldukça faydalı olacaktır.

Hamilelikte yapılacak vücut bakımı, hamilelik dönemi sonrasında da devam ettirebilirsiniz. 

Benzer İçerikler
Yorumlar (0)
Yorumlarınız en az 30
karakter olmalıdır.

Henüz yorum bulunmuyor.