Japonya Covid-19 Tedavisi İçin İlaç Geliştirdi!

 • 13
  • 7
  • 5
  • 4
  • 1
  • 0

Japonya’dan Covid-19 tedavisi için ümit verici bir haber geldi. Japonya’da akut pankreas iltihabı ve yaygın damar içi pıhtılaşma tedavisinde kullanılan Nafamostat mesylate, önceden Covid-19 tedavisinde de kullanılabildiği söylendi.

Japonya Covid-19 Tedavisi İçin İlaç Geliştirdi!

Tokyo Üniversitesi Prof. Junichiro'nun lideri olduğu ekibin içerisinde Türk bilim insanı Halil İbrahim Çiftçi de bulunuyor. Halil İbrahim Çiftçi kimdir?

Nafamostat mesilat nedir?

Japonya'da akut pankreas iltihabı ve yaygın damar içi pıhtılaşma tedavisinde kullanılmakta olan Nafamostat mesilat Covid-19 tedavisi için de kullanılabileceği duyuruldu. Tokyo Üniversitesi Tıp Bilimleri Enstitüsü'nün araştırmacılarının önceki dönemlerde koronavirüs tedavilerinde başarılı olduğunu açıkladığı Nafamostat mesylate, klinik teslerine Nisan'da başlanıldığı belirtilirken insan hücresine korona virüsün girmesini ve çoğalmasını engellediği öğrenildi.

Japonya Covid-19 Tedavisi İçin İlaç Geliştirdi!

Birçok ilacın Coronavirüs tedavisi ile ilgili etkinliği tartışılırken daha önce grip, astım, AIDS, ebola ve çeşitli salgın hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar da Covid-19 tedavisinde kullanılabilirliği araştırılıyor.

Çin'de araştırmacılar, Japonya'nın geliştirdiği grip ilacı olan Avigan'ın Covid-19 tedavisinde etkilli olduğunu klinik çalışmalar doğrultusunda kanıtlandığını açıkladı. Hastalığın belirtilerini ve etkilerini azalttığı görülen ilacın coronavirüs tedavisinde kullanılabileceği duyuruldu.

Çin Ulusal Biyoteknoloji Geliştirme Merkezi Müdürü Zhang Xinmin, Covid-19 hastaları içerisinde Avigan ilacı ile tedavi uygulanan kişilerin ortalama 4 gün içinde sonuçlarının negatif olduğunu söylerken aynı zamanda tedavilerinde ilacın kullanılmadığı hastalarda sürecin 11 güne kadar ulaştığını söyledi.

 

Benzer İçerikler
Yorumlar (0)
Yorumlarınız en az 30
karakter olmalıdır.

Henüz yorum bulunmuyor.