Saç Bakımında Yapılan Hatalar

 • 13
  • 7
  • 5
  • 4
  • 1
  • 0

Saç bakımı ile ilgili öneriler. Saç bakımında kadınların yaptığı hatalar nelerdir? Saç bakımıyla ilgili bilgilere yer verdiğimiz bu yazımız sizin için. 

Saç bakımında nelere dikkat etmeliyiz? 

Her gün yıkamak zararlıdır!Saç Bakımında Yapılan Hatalar

Normal ve kuru saç tipine sahip olanların böyle bir problemi olmayabilir fakat yağlı saç tipi olanların en çok yaptığı hatalardan biri kesinlikle budur. Bir süre kuru şampuan kullanabilirsiniz.

Saçlarınızı Çok sıcak su ile yıkamayın!Saç Bakımında Yapılan Hatalar

Soğuk günlerde, özellikle de üşümüşseniz sıcak bir duş kulağa iyi geliyor fakat ısınacağım diye saçlarınızı berbat etmeyin. Çünkü sıcak su, cildin ve saçların kurumasına ve zarar görmesine sebep olmaktadır. Duş sırasında kullanılan ılık ve hatta son durulama suyu için soğuk su nemin hapsolması açısından son derece yararlıdır. 

Havlu ile kurulama işlemi yaparken naif olun!Saç Bakımında Yapılan Hatalar

Çok küçük yaşlardan beri annelerimizin de bizlere aşıladığı bir durum vardır ki o da duştan sonra havlu ile saatlerce hızlı hızlı saç kurulamak.. Oysa ki havluyu saçlarımıza hızlı hızlı sürtmek saçımızın kırılarak zarar görmesine sebep oluyor. Bunu yerine saçımızı havlunun içine alarak bir iki kere yumruk yapar şekilde sıkarak suyunu almak gerekir. 

Sert darbeler ile yıkamayın

Duş sırasında şampuanlarken sanki kirleri kazırmışçasına sert hareketlerde bulunmayın. Çünkü saç dipleri de uçları da oldukça narin ve yıkarken de oldukça nazik davranmanız gerekiyor. 

Saç kremi adımında dikkatli olunSaç Bakımında Yapılan Hatalar

Öncelikle, saç kremini sadece saçların uçlarına kullanmamız gerektiğini aklınıza bir yazın. Saç kremini uyguladıktan sonra kesinlikle hemen yıkamayın. 5-6 dakika bekledikten sonra saçlarınızı tarayın ve sonrasında saç kremini su ile durulayın. Böylelikle saçlarınızı daha yumuşak ve daha iyi beslenmiş olacaktır.

Çok ürün mükemmel saç demek değildirSaç Bakımında Yapılan Hatalar

Daha fazla şampuan kullanmak saçı daha iyi temizleyecekmiş gibi bir algı yerleşmiş durumda, yanlış! Gereğinden fazla şampuan veya saç kremi kullanmak saçın ekstra kurumasına sebebiyet vermektir. Orta uzunluktaki saçlar için fındık büyüklüğündeki saç kremi veya şampuan yeterli olmaktadır. Ayrıca bakım konusunda da başka başka markaların ürünlerini değil, tek bir markanın saç tipinize uygun ürünlerini kullanın.

Benzer İçerikler
Yorumlar (0)
Yorumlarınız en az 30
karakter olmalıdır.

Henüz yorum bulunmuyor.