Saç Biostimülasyonu – Saç Mezoterapisi Nedir?

 • 13
  • 7
  • 5
  • 4
  • 1
  • 0

Erkek ve kadınların saç dökülmesi sorunu eskiden beri var olmuştur.Kimisi saçın dökülmemesi için servet harcar kimisinin de umurunda değildir. Saç dökülmesini sorun haline getirenler saçın dökülmemesi için saç bakımına önem verirler.Bazen saç bakımı da faydalı olmayabilir.Saçın dökülmesini önlemek için saç kökünün güçlendirilmesi gerekir.Saçın dökülmemesi ve saç köklerinin güçlendirmesi için Saç Mezoterapisi ortaya çıkmıştır.

Mezoterapi, cildin orta tabakasına uygulanan bir tedavi yöntemidir. Saç Mezoterapisi , saçın ihtiyacı olan vitaminlerin, minarellerin, proteinlerin, vs. saçlı deri içine çok ince iğnelerle enjekte edilmesidir. Saç Mezoterapisi, kıl köklerini besleyen    vitaminlerin,    antioksidanların ve  kan dolaşımını arttırıcı ilaçların 2 veya 4 mm’lik özel iğneler ve bir enjektör vasıtasıyla direkt kıl köklerinin bulunduğu kısma verilmesine dayanır.Saç Biostimülasyonu – Saç Mezoterapisi Nedir?

Mezoterapi dökülmeyi iyileştirmek ve kontrol altına almak için ek bir yöntemdir. Sonuçlar yüz güldürücü ve kalıcıdır. Mezoterapi, yararlı ürünleri doğrudan ilgili dokuların etrafına veren bir tıbbi tekniktir. Ufak dozlar halinde deri içine enjeksiyonlar yapılır. Dermis içine yapılan bu enjeksiyon, hücresel metabolizmayı uyarır ve dokuları canlandırmak için uygun zemin hazırlar.
Kişinin kendi mevcut saçları daha sağlıklı bir görünüme kavuşmuş olur. Saçın ihtiyacına göre haftada bir veya iki seans uygulanabilir. 6 ila 10 seans sonrasında saçlardaki dökülme tamamen durmuş olur.

Saç Mezoterapisi, hem kadına hem de erkeğe başarıyla uygulanabilmektedir.
Mezoterapiden fayda gören saç dökülmeleri; strese bağlı, mevsimsel, metabolik nedenli saç dökülmeleri ve gebelik sonrası ani saç dökülmeleri olarak sıralanabilir. Özellikle kıl kökünde bir küçülmenin gözlendiği ve kılın oluşum ve büyüme evresi olan “anajen evresinde” kısalmanın saptandığı “androjenik alopesilerde (erkek tipi saç dökülmesi)” mezoterapi uygulanması faydalıdır.

Hormonal ve genetik saç dökülmelerinde ise bu yöntem destek tedavi olarak tercih edilebilir. Mezoterapi uygulamasında kullanılan karışım içeriği kişinin ihtiyaçlarına göre düzenlenebilmektedir.

Saç gelişimi için gerekli olan eksiklerin giderilmesiyle daha dolgun, hacimli ve parlak saçlara sahip olunur. Mezoterapide eksik olan maddeler küçük dozlarda ve direkt olarak saç köküne en yakın bölüme verildiği için yan etki riski oldukça az ve ihmal edilebilir olup, etki çok kısa sürede elde edilir.Saç Biostimülasyonu – Saç Mezoterapisi Nedir?

Kellik sorunu ve saç dökülmesi  eski tarihten beri var olmuş ve olmaktadır. İnsanlar saçlara çok önem verirler. Saçlar insanı daha güzel ve çekici kılmaktadır. Saç dökülmesiyle beraber insanoğlunda psikolojik bir durum başlar. Ya "Kel olursam ne yaparım?" endişesi ile saç dökülmesini önlemek için yöntemler aramaya başlar. Bu konuda günümüzde teknoloji o kadar ilerledi ki artık kel olanlara çareler geliştirildi. Saç dökülmesini önlemek daha çok kolay oldu. Bu saç dökülmesini önlemek  ve kel olan kısma saç ekme yöntemleri o kadar kolay ve ucuz oldu ki bu psikoloji içinde yaşayanlara bir derman oldu.

Saç mezoterapisi saç dökülmesini durdurabilmek ve cilt altında uyumakta olan saç köklerinin bir kismini aktif hale getirerek canlanmasını sağlamak amacıyla, saçlı deriye uygulanan bir tedavi yöntemidir. Saç mezoterapisi birçok saç ekim ve bakım merkezinde halen uygulanmakta olan bir yöntem olmakla birlikte, lazer biyostimulasyon ile karşılaştırıldığında sonuçları nispeten yetersiz olarak nitelendirilebilir.Saç Biostimülasyonu – Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç biostimulasyonu, dökülme nedeni belirlenerek, seçilen ilaç karışımlarının bölgesel olarak küçük dozlarda özel iğneler ve özel bir teknikle saçlı derinin derin dermis tabakasına enjekte edilmesidir. Bu özel amino asit, vitamin ve mineral karışımı formül ile aktive olmuş kök hücrelerinin beslenmesi sağlamaktadır. Böylece kısa süreli değişiklikler yerine uzun dönemde kalıcı yapılandırmalar ile güçsüzleşmiş ve cansızlaşmış saçlar yeniden sağlıklı bir hale dönüştürülebilir, saçlı deri kan dolaşımı etkinleştirilebilir, lenfatik drenaj düzenlenebilir, collagen yapı güçlendirilebilir.  Saç biyostimülasyonu, lazer terapileri ile kombine edilerek kullanıldığında çok daha etkili ve uzun süreli sonuçlar vermektedir.  Lazer biyostimülasyon seans süreleri, dozları, frekans ve dalgaboyları hastalarımızın saç ve saçlı deri analizleri sonrasında şekillendirilmektedir.

Aktif duruma geçen tüm kök hücrelerin hızlanan metabolizmalarının beslenmesi için uygulanan lazer ve biyostimülasyon seansları 15 dakika sürmektedir.

Benzer İçerikler
Yorumlar (0)
Yorumlarınız en az 30
karakter olmalıdır.

Henüz yorum bulunmuyor.