Sarımsak Saç Dökülmesini Önler Mi?

 • 13
  • 7
  • 5
  • 4
  • 1
  • 0

Sarımsağın saç üzerinde etkisi olduğu malum ama sarımsağın saç üzerinde nasıl bir etkisi var? Halk arasında bu konu üzerinde değişik inanışlar var.

Saçlar cansız hücrelerden oluşmakla beraber saç kökü canlı bir organizmadır. Bu organizma yağdan ya da bölgeye giden kılcal damarların tıkanmasından ötürü beslenemez ve ölür. İşte saç dökülmesinin temel nedeni budur. Ölen saç köküyle birlikte banyo esnasında ya da elinizi saçınıza attığınızda gelen sonuçlar sizi fazlasıyla üzüyor ve endişelendiriyorsa harekete geçmenin vakti gelmiş demektir.Sarımsak Saç Dökülmesini Önler Mi?

Sarımsak kesinlikle saç olmayan bölgede saç çıkartmaz. Fakat bu sarımsağın saçlara faydası yoktur anlamına gelmez. Saçın beslenmesinde ve parlamasında sarımsağın çok faydası vardır. Bazı uzmanlar saçların daha sağlıklı ve parlak olması için evde sarımsakla yapılabilecek bakımları izah etmektedirler. Biz de bugün sizler için uzmanların saç konusunda sarımsağın nasıl faydalı olacağını araştıracağız.Sarımsak Saç Dökülmesini Önler Mi?

Sarımsak ile saç köklerinizi tekrar canlandırıp daha gür saçlara sahip olmak elinizde. Sarımsak sayesinde yalnızca yeni saçlar kazanmaz ayrıca olan saçlarınızın da daha hızlı uzamasınız sağlayabilirsiniz. Bu sayede kısa bir süre içerisinde hem daha gür hem de daha uzun saçlara sahip olabilirsiniz. Sarımsağın yanında badem yağı ve zeytinyağı kullanmak da saçlar için son derece sağlıklıdır. Badem yağı ile birlikte sarımsağı kullanırsanız saçlarınızın gürleştikçe daha hacimli ve parlak bir yapıya kavuştuğunu görebilirsiniz. Zeytinyağı ise saçlarınıza inanılmaz bir güç verecektir. Koparak dökülen saçların nedeni olan güçsüz saç derisi, zeytinyağı ve sarımsağın birlikte kullanımı ile yepyeni ve çok sağlam bir güce kavuşur.

Saç uzmanlarına göre sarımsak saç için iyi bir vitamin kaynağıdır. Evde sarımsakla uygulanacak birkaç yöntemle saçların daha parlak ve sağlıklı olabileceğini belirtiyorlar. Uzmanlar sarımsak ve zeytinyağı gibi gıdaların saçı çıkartmayacağını özellikle belirtmektedirler. Bu gibi ürünlerin saçı sadece daha sağlıklı ve parlak yapabileceğini belirtiyorlar.

Sarımsak saça nasıl uygulanır?

Sarımsağı saçlarınıza değişik yöntemlerle uygulayabilirsiniz. İster şampuanınıza katarak isterseniz de yalnız başına saçınıza sürerek uygulamanız mümkün.

Birinci uygulama şekli: Önce şampuan, zeytinyağı ve badem yağı ile nasıl uygulanacağından bahsedelim. Kullanmak istediğiniz üründen herhangi birini seçin. İçerisine 6-7 diş sarımsağı atın. Ağzı kapalı biçimde en az 48 saat kalmalı. Bu işlemin sonunda elde ettiğiniz karışımı her gün saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Uygularken saç diplerine masaj yaparak ve en az saçınızda 4 dakika kalmasını sağlayarak uygulamayı bitirmelisiniz. Saçlarınızın iyi durulandığından emin olun aksi taktirde etrafa pek hoş olmayan sarımsak kokuları yayılabilir.Sarımsak Saç Dökülmesini Önler Mi?

İkinci uygulama şekli: Sarımsağı tek başına kullanmak. Bunun için saatlerce beklemenize gerek yok ve ayrıca bu yöntem daha etkili bir yöntemdir. 2 diş sarımsağı ezin. Mümkünse sarımsak ezici ile küçük taneler halinde ezip saç diplerinize iyice yedirerek 10 dakika beklerseniz 2 hafta içinde mükemmel sonuçlar almanız mümkündür. Sarımsak saç dökülmelerinin önüne geçme konusunda mükemmel bir doğal kaynaktır. Aynı zamanda saç çıkarma özelliği de olduğu için bu doğal ürün sayesinde gür saçlara sahip olmanızda mümkündür. Piyasada satılan ve içeriğini tam olarak bilmediğiniz kimyasal ürünleri kullanmak yerine, evinizde elinizin altında kolaylıkla bulabileceğiniz bu doğal ilacı denemekten ne zarar görebilirsiniz ki? Bir an önce sarımsak kürü ile saçlarınıza kavuşmak istiyorsanız hemen harekete geçmelisiniz.

 

Önemli Uyarı: Saç dökülmelerinde saç döküldükten sonra değil de saç dökülmeye başlandığı anda doktora gitmek size daha faydalı olacaktır. Saç döküldükten sonra doktora gitmenizde çok fayda göremeyeceksiniz.

Benzer İçerikler
Yorumlar (0)
Yorumlarınız en az 30
karakter olmalıdır.

Henüz yorum bulunmuyor.