Yağlı Ciltlere Uygulanacak Yöntemler

 • 13
  • 7
  • 5
  • 4
  • 1
  • 0

Yağlı bir cilde sahipseniz sivilcelere ve siyah noktalara da sahipsiniz demektir. Eğer cildinize istediği özeni göstermezseniz de sivilceler ve akneler kalıcı olabilmektedir. Bu durumun olmaması içinde uygulayacağınız birkaç yöntem bulunmaktadır.

Yüzünüzü Düzenli Yıkayın

Yağlı Ciltlere Uygulanacak Yöntemler
Ilık su cildinizdeki aşırı yağı ve kiri temizleyebilmek adına yapılacak olan kolay yöntemdir. Bu yöntemle cildinizdeki sebum üretimini de azaltır. Ilık suyla cildinizi yıkayıp hemen kurulamanız gerekir. Ilık su gözeneklerinizi açar ve gözeneklerinizi kapatabilmek için biraz soğuk suyla cildinize sürerek silmeniz gerekir. Etkili sonuçlar almanız içinde günde en az iki defa bu yöntemi denemeniz gerekiyor.

Tuz Spreyi Kullanın

Yağlı Ciltlere Uygulanacak YöntemlerYağlı ciltten kurtulabilmek için eşsiz uygulamalardandır. Tüm ihtiyacınız suyla bir çay kaşığı tuzu karıştırmanız için sprey şişesidir. Tuzlu suyun içerisine tamamen çözünene kadar şişeyi güzelce çalkalamalısınız. Günde minimum bir defa cildinize bu karışımı püskürtmeli ve kurulamalısınız. Cildiniz de gözle görülür bir farkı kendiniz de göreceksiniz.

Doğal Temizleyici

Yağlı Ciltlere Uygulanacak YöntemlerCildinizdeki yağdan kurtulmak için uygulanan başka bir yöntemdir. Bir sirke karışımıyla gül suyu yağlı cilde sahip olan kişiler için harika bir temizleyici olarak bilinmektedir. Yeşil ay da bu alanda çok fazla etkilidir. Sütle cildinizi temizlerseniz eğer hem cildinizdeki kiri hem de yağı temizleyecektir. Her zaman cildinizi nemli tutmak önemlidir. Her cilt tipi içinde nem çok fazla önemlidir.

Yüzünüzü Fırçalayın

Yağlı Ciltlere Uygulanacak YöntemlerYağlı ciltlerde ölü hücrelerin giderilmesinde yardımcı olurken aynı zamanda da gözenekleri temizleyecektir sadece diğer cilt tiplerine göre de pul pul dökülmelerin yerine kir ve yağ çıkaracaktır. Badem tozu ve balı karıştırarak macun kıvamı elde ettikten sonra cildinizi bununla fırçalamalısınız. Doğal cilt beyazlatması özelliğine sahip olması badem ayrıca cilt lekelerini çıkarma da çok etkilidir.

Bir başka etkili yüz fırçalama karışımı ise Aloe Vera jelidir. Aloe Vera aşırı yağdan kurtulabilmek için çok faydalıdır. 2 çay kaşığı yulaf ezmesiyle aloe jeli iyice karıştırın. Birkaç dakika macun gibi olan karşımı cildinize masaj yaparak sürmelisiniz. Daha sonrasındaysa suyla durulayın. Çok kısa bir zamanda cildinizdeki değişikliği kendiniz fark edebileceksiniz.

Benzer İçerikler
Yorumlar (0)
Yorumlarınız en az 30
karakter olmalıdır.

Henüz yorum bulunmuyor.