Yengeç Burcunun Özellikleri Nelerdir?

 • 13
  • 7
  • 5
  • 4
  • 1
  • 0

23 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arasında doğan insanlar Yengeç burcudur. Yengeç burcunun yönetici gezegeni Ay’dır. Rengi mordur. Yengeç burcunun çiçeği orkide ve beyaz gül, şanslı taşı ise yakut ve inci. Su grubunda yer alır.

Yengeç Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Olumlu Karakter Özellikleri

 • Sadakat; Herkes sadık bir arkadaşa sahip olmak ister, ancak bu rol için Yengeç'i seçerseniz, hayatınızın geri kalanında bir kişiye bağlı sadık bir arkadaş edinirsiniz. Bu burçta olan insanların güvenini kazanmak kolay değil ama bunu yapmayı başaran insanlar karşılığında çok şey alacak. Sevdikleri insanlara yardım eli vermeye her zaman hazırlar, bu yüzden bundan daha sadık işaretler var.
 • Koruma içgüdüsü; Yengeç bir kişiye karşı şefkat duyuyorsa, onu herhangi bir sorundan koruma duygusuna bürünür. Ailelerine ve arkadaşlarına çok değer verirler, bu yüzden onları zor durumlarda kurtarmak için her şeyi feda edebilirler. Yakın ve değerli olma arzusu, insanlar ve hayvanlar tarafından sahip olunan ebeveyn içgüdüsüyle karşılaştırılabilir, ancak bazen çok ileri gidebilirler.
 • Sezgi; Yengeç için sezgiden daha iyi bir danışman yoktur. Duygusal doğaları, pratik bir zihin tarafından değil, sezgiler tarafından önerilen çözümleri seçme eğilimindedir. Akılcı düşünmeye alışık değildirler ve sahip oldukları gelişmiş duygusal psişik sayesinde insanları okuyabilirler. Aldatmalardan kaçınmalarına ve diğer insanları doğru görmelerine yardımcı olur.
 • Duygusallık; Yengeç yeni şeylere ve insanlara alışmakta zorlanır, bu yüzden yeni bir şey hayal etmeye çalışmaktansa eski moda kurallara bağlı kalmayı tercih ederler. Bu insanlar, onları çeken bir kişiyi takip eder ve yıllarca ayrıldıktan sonra bile onunla ilgili her şeyi hatırlar. Yengeç, ailesinin evini terk etmenin zor olduğunu düşünür ve anılara ilham veren eşyaları atmak için acele etmez.
 • Cazibe; Yengeç ile iyi bir ruh hali içinde tanışmanız yeterlidir ve bu kişiye ilk bakışta hayran kalacaksınız. Maceracı ve aktif, anlayışlı ve hoşgörülüdürler, bu yüzden herhangi bir kutlamanın merkezi olabilirler. Bununla birlikte, yalnızca Ay evresindeki değişiklik zamanına göre - bu kişi de tamamen değişebilir.
 • Mizah anlayışı; Yengeçler komiktir. Şakaları anlarlar, kendilerine güldükleri gibi başkalarını da gülümsetebilirler. Gözlem becerileri, diğer insanların benzersiz özelliklerini fark etmelerine ve taklit etmelerine yardımcı olur.
 • Yaratıcılık; Yengeç asla yaratıcı şeyler yapmayı reddetmez. Sanat ve zanaattan zevk alırlar ve ruhani uygulamalarla ilgilenirler. Canlı bir hayal gücüne sahipler ve duygularını sanatsal bir şekilde ifade etmeyi seviyorlar. Sezgilerinin bu kadar gelişmiş olmasına şaşmamalı!
 • Zarif kalpli; Yengeç, sahip olduğu duyguları ifade etmekte zorlanan, incinmesi kolay bir kişidir. Doğaları alıcıdır ve bazı yaşam durumlarında olgunluktan yoksun oldukları görülmektedir. Dahası, başkalarının duygularını anlar ve onları kendilerininmiş gibi yaşarlar.

Olumsuz Karakter Özellikleri

 • Aşırı duyarlılık; Yengeçler çok saldırgandır ve onları ağlamaya zorlamak fazla zaman ve çaba gerektirmez. Hassas ruhları herhangi bir eleştirel ifadeye tepki verir ve o kadar kritik olmasalar bile suçları uzun süre hatırlama eğilimindedirler. Kabuklarında saklanan bir kin tutuyorlar ve çoğu zaman öz güvenlerinin onu önemli ölçüde azalttığını yansıtıyorlar.
 • Huysuzluk; Yengeçlerin duygusal yönü, ruh hallerini büyük ölçüde etkiler. Duyguları o kadar karmaşıktır ki, çoğu zaman kafaları karışır. Bu nedenle, şu anda mutlu olmak ve bir dakika içinde öfkelenmek için birkaç saniye içinde aşırı uçlara gidebilirler. Astrolojideki uzmanlar, bu tür değişiklikleri bu burcun yönetici gezegeni olan Ay evreleri ile açıklar.
 • İntikam; Hiç yengeç pençelerine yakalandınız mı? Bu intikamcı yaratık, önünden geçen herkesi cezalandırır. Aynı şey, başarıya giden yolu açmak için ellerinden gelenin en iyisini yapan Yengeç kişilikleri için de geçerli. Ancak yollarına çıkan birini görürlerse intikam almak için çok çaba sarf edeceklerdir.
 • Güvensizlik; Bu burçta doğan insanlar genellikle gergin hissederler. İstikrarsızlık ve kırılganlık duyguları, aile ve arkadaşlar da dahil olmak üzere hayatlarının tüm alanlarına yansır. Ayrılmak için daha iyi bir zaman bekleyerek kabuklarında saklanırlar.
 • Karamsarlık; Aktif iç hayatı ve canlı hayal gücü, akıllarında kalan ve kararları uzun süre etkileyen yeni inanılmaz sonuçlara yol açabilir. Sürekli değişen doğaları bu dezavantajla baş edemez, bu nedenle çoğu zaman bardağın yarısı dolu yerine yarısı boş görürler.
 • Manipülasyon; Yengeç'in ruh halindeki değişiklikler genellikle başkalarını manipüle etmenin bir yolu olarak kabul edilir. Bir kişi her şeyden memnun olduğunda ve aniden keder içinde ağlamaya başladığında, diğer insanların bu kişinin doğru olmadığını düşünmesine neden olur. Bazı Yengeçlerin bu gerçeğin farkına vardığında ve bundan da yararlandığını kabul edeceksiniz!
 • Öngörülemezlik; Sık sık değişen ruh hali, Yengeç kişiliklerini zorlaştırır, hatta tahmin etmeyi imkânsız hale getirir. Sadece ruh halini değil, aynı zamanda fikirlerini de sıklıkla durumlarından ve sezgilerinden etkilenerek değiştirebilirler, bu yüzden bazen çözümleriyle başkalarını şaşırtabilirler.
 • Şüphe; Güvende hissetme arzusu, Yengeç temsilcilerinin başkalarından şüphelenmesine neden olur. İnsanlara güvenmek için mutlak güvende hissetmeleri gerekir ve bu duygunun olmaması onları tüm dünyayla çelişir ve bir numara aramasına neden olur.
 • Kızgınlık; Ay evreleri, Yengeçleri çok sık kızgın hissettirir, ancak bu insanlar bu durumdan kolayca çıkamazlar. Patlayana kadar daha ısrarla inşa etme olasılıkları daha yüksektir. Bu tür yıkıcı duygular genellikle kendilerine ve diğer insanlara karşı davranış ve tutumu yansıtır. Düşük benlik saygısı, yanlış anlamalar ve garip eylemlerin genellikle Kanser kişilikleriyle ilişkilendirilmesine şaşmamalı.
 • Tembellik; Yengeç temsilcileri tam erteleyiciler olmamalarına rağmen, iyi bir ruh halinde değillerse yine de parmaklarını kıpırdatmazlar. Oldukça sık gerçekleşebileceği için, tamamlamaları gereken çok iş diğer insanların omuzlarına yüklenir.

Yengeç Burcunun Özellikleri

Yengeç Burcunun Özellikleri Nelerdir?

AŞK

Sadık ve hassas Yengeç kişilikleri, duyguları her tür romantik ilişki için bir temel olarak görür. Sevdikleri insanlara karşı nazik ve besleyicidirler ve asla birilerinin onlara zarar verebileceğini düşünmezler. Kendilerini kelimeler olmadan anlayacak ve kendileriyle aynı özeni gösterecek ortaklar ararlar. Bir partnerin günlük rutinlerini paylaşması ve kendisini güvende ve korunaklı hissetmesini sağlaması harika olur.

Yengeç hakkında hatırlanması gereken bir diğer önemli nokta da, ailelerini kurtarmak için sağlıksız uzlaşmayı kabul etmektir. Bu nedenle, genellikle bencil ve istismarcı partnerlerle ilişkilerden muzdariptirler.

AİLE

Yengeç aileye ve çocuklara çok değer verir. Her zaman aile bağları için endişelenirler ve çocukluk ve ebeveynlerle ilgili anılarını yıllarca saklarlar. Bu burç burcundaki insanlar çocukları doğurduklarında, çocuklarının onlardan uzakta olsalar bile nasıl hissettiğini anlayan şefkatli ve harika ebeveynler edinirler.

ARKADAŞLIK

Yengeç burcu olan biri ile arkadaşlık kurarsanız, en iyi dinleyiciyi bulacaksınız. Bir yürek dökmek için harika insanlardır ve mükemmel sezgileri de iyi öğütler vermeye yardımcı olabilir.

Aslında Yengeç bireyleri başkalarıyla seve seve sosyalleşir, ancak onlarla güvenilir ilişkiler kurmak zaman alır. İnsanlara ancak güvenilirliklerini kanıtladıklarında güvenmeye başlarlar, ancak bazen sezgileri ve şefkatli karakterleri sayesinde arkadaşları onları anlamaz.

İŞ VE KARİYER

Yengeçler, koruyucu yapıları sayesinde birden fazla işletmeye uyum sağlayabilirler. Ancak, finansal güvenlik sağlayan işlerde daha başarılıdırlar. Organizasyon becerileri onları mükemmel girişimciler yapar, böylece emlak, yemek, e-ticaret, hizmet sunan farklı işletmeler, bakım ve diğerlerinde başarıya ulaşabilirler.

Yengeçler sorumlu ve ısrarcıdır, bu nedenle gerekliyse tüm görevleri tamamlayacaklardır. Tek başlarına daha iyi çalışırlar ve kazandıkları paraya değer verirler. Genellikle belirli bir miktar biriktirirler ve iyi yatırımlar yapmaya çalışırlar. Sadece kendi bütçelerini değil tüm ailenin parasını da kontrol ediyorlar.

Yengeç için en iyi profesyoneller avukat, doktor, iç mimar, icra memuru, hemşire vb.

Diğer Burçlarla Uyumluluk Durumu

Yengeç ile en uyumlu burçlar;

 • Boğa
 • Başak
 • Akrep
 • Balık

En az uyumlu oldukları burçlar ise Balık, Koç ve Boğa’dır.

Yengeçlere Tavsiyeler

 • Durumu analiz ederken daha pratik olmaya çalışın.
 • Sevdiğiniz insanlara fazla bağlanmayın, özellikle de bunu takdir etmezlerse.
 • Moralinizi yüksek tutun ve olumsuz duygularınızın sizi yönetmesine izin vermeyin.
 • Yüksekliklere ulaşmak için daha emin olun.
 • Başkalarının sizin onları manipüle ettiğinizi düşünmesini engellemek için dürüst ve açık görünün.
 • Anlayışınız için maksimum bir seviye belirleyin ve bu sınır aşıldığında affetmeyin.

 

Benzer İçerikler
Yorumlar (0)
Yorumlarınız en az 30
karakter olmalıdır.

Henüz yorum bulunmuyor.