Yeni Yılda “Yine mi Olmadı” Dedirten Hedefler

 • 13
  • 7
  • 5
  • 4
  • 1
  • 0

Her aralık ayında geçen on iki ayın ne kadar çabuk geçtiği kafamızı kurcalarken, aynı zamanda da her yılbaşında "evet bu sene bunları kesin yapacağım" sözleri de duyulmaya başlanır. Koca bir yılın yorgunluğunun karamsar havalarla birbirini tamamladığı bu dönemde geçen yılın bize kattıkları ve katamadıkları akla gelir.

1.Yeni bir dil öğrenmek

Yeni Yılda “Yine mi Olmadı” Dedirten Hedefler

‘’Artık ingilizceyi  yabancı dilden bile saymıyorlar’’ söylemleriyle kusursuz olmayan ingilizcemizin yanına başka dil ekleme çabası. Ne bir kursa gideriz ne de kendimiz çabalarız. Kuru bir heves olarak kalır. Yaz tatillerine ertelenir.başka aya ertelenir. Ertelenir de ertelenir. Sonuç, yine yarım bir ingilizce ve öğrenilmek istenen diller.

2.Yeni yerler keşfetmek

Yeni Yılda “Yine mi Olmadı” Dedirten Hedefler

Yeni yerlere yelken açmak, yeni heyecanlar tatmak, monoton hayatımızdan sıyrılıp hem kendimizi hem çevremizi keşfetmeye çalışmak eminim ki birçok insanın hayallerini süsler. Stresli ve yoğun iş/okul hayatının ardından ilaç gibi gelecek bir fikir. Ama alışılmış düzeni bozmak ve soyutlanmak cesaretinde bulunmak gözüktüğü kadar da çabuk olmuyor. Dileriz ki hayallerimize engel olan biz olmayalım.

3.Yeni dostlar edinmek

Yeni Yılda “Yine mi Olmadı” Dedirten Hedefler

Her ne kadar farklı bir ortam sizdeki yeni cevherleri sunmaya bir kapı olsa da yeni bir çevre kurmak olduğundan daha zor. Akıl birliği, fikir birliği, saygı ve dürüstlüğün çemberinde insanları bir araya getirmek belli bir beceri ve sabır işi. Ama bu beceri de biraz cesaretten gelmiyor mu? O zaman kendine güven ve bir adım at. Buna yol verecek olan sensin.

4.Diyete başlamak

Yeni Yılda “Yine mi Olmadı” Dedirten Hedefler

Yıllar geçtikte fiziksel görüntünün daha da önem kazanması sonucu insanlar da bir diyet furyasıdır başladı. Aslında diyetin sadece zayıflama ve forma girmek olarak algılanması çok yanlış. Diyet bir yaşam biçimidir. Vücudu önemseyen sağlıklı tüketim formudur. Bunun bilincinde olup yapılan diyet gözle görülür bir farkındalığı da beraberinde getirir.

5.Kitap okumak

Yeni Yılda “Yine mi Olmadı” Dedirten Hedefler

Kitap okumak demişken, günümüzün popüler ve elden düşmeyen sadece medya reklamlarıyla şişirilmiş ama içi bomboş olanlarından bahsetmiyoruz. Sizlere yeni fikirler, yeni düşünceler katacak aynı zamanda da hayatı sorgulatmayı amaçlayan kitaplar. Örneğin Franz Kafka’dan Dönüşüm. Bu kitapla olağan düzene direniş ve sorgulamayla dönen bir kitap. Sizleri farklı bir yolculuğa çıkaracak. Hazır olun!

Yeni yılda hayallerinizi gerçekleştirmeniz dileğiyle!

Benzer İçerikler
Yorumlar (0)
Yorumlarınız en az 30
karakter olmalıdır.

Henüz yorum bulunmuyor.